Darmowa dostawaBezproblemowy zwrot towaruKupuj taniej - oszczędzajGwarancja satysfakcji

Kategorie

OKAZJE CENOWE

TF LADY
399,00 zł
Monica
179,00 zł
Ultra

Ryż wegetariański Chana Masala 180g

Wegetariański ryż z ciecierzycą Chana Masala - porcja  180g.

Chana Masala przeniesie smaki i aromaty dalekich Indii do Twojego turystycznego garnka. Jest to łagodnie przyprawiona, klasyczna potrawa z Indii i Pakistanu, której głównym składnikiem jest ryż i ciecierzyca. Ciecierzyca to popularna w Azji i Afryce Pn. strączkowa roślina o szczególnie wysokiej zawartości białka. Mimo braku mięsa, Chana Masala jest daniem wyjątkowo pożywnym, a dzięki dużej ilości minerałów, takich jak cynk, magnez i żelazo jest też idealnym posiłkiem na wymagające wyprawy.

Jest to pełnowartościowy i pełnoenergetyczny posiłek liofilizowany, przeznaczony do spożycia w warunkach kempingowych, zarówno latem, jak i zimą przez podróżników, wspinaczy, żeglarzy, żołnierzy itp. Ta kompletna potrawa zawiera wszystko, co potrzebuje organizm w czasie zwiększonego wysiłku i zapotrzebowania na energię. Mimo bardzo prostego i błyskawicznego sposobu przygotowania poprzez zalanie wrzątkiem, danie zachowuje 90% walorów smakowych i wizualnych oryginalnie przygotowanego posiłku.

Jak to jest zrobione?

Liofilizacja to proces odwadniania żywności przez wymrażanie wody w temperaturze - 50°C, a następnie usunięcie lodu w warunkach próżni. Następnie w temperaturze +40 - 50°C odbywa się końcowe dosuszanie, które pozwala uzyskać gotowy wyrób o wilgotności 1-2%. W ten właśnie sposób przygotowywane są zdrowe, pełnowartościowe i kompaktowe posiłki o dużej trwałości, które zachowują 90% walorów smakowych i estetycznych oryginalnie perzygotowanego dania. W procesie liofilizacji likwiduje się w większość zanieczyszczeń mikrobiologicznych występujacych w żywności, w efekcie bez użycia konserwantów, produkt pozostaje naturalnie zakonserwowany na wiele lat. 

Korzyści:
- ultra lekka waga,
- oszczędność miejsca,
- bez konserwantów,
- krótki czas przygotowania (ok. 10 min.)
- oszczędność gazu i wody
- długi okres przechowywania (nawet kilka lat).

Gotowe w 10 minut!

Nawet w ekstremalnie trudnych warunkach posiłek przygotowuje się łatwo i szybko. Wystarczy zalać danie wrzątkiem bezpośrednio w oryginalnej torebce, wymieszać i pozostawić na ok. 10 min. Po tym czasie ciepły i smaczny posiłek jest już gotowy do spożycia. Można go jeść bezpośrednio z opakowania lub wyłożyć do naczynia. Przy jedzeniu bezpośrednio z gorącego opakowania, polecamy użycie niewielkiej i pomysłowej osłony z neoprenu marki OPTIMUS, która ogranicza ryzyko oparzenia i znacznie wydłuża czas stygnięcia przygotowanego posiłku, szczególnie w warunkach zimowych.

Sposób przygotowania: Wlać wrzącą wodę bezpośrednio do woreczka, nie przekraczając zaznaczonej linii (360 ml). Dokładnie wymieszać, zamknąć i pozostawić na 10-12 minut. Po tym czasie danie jest już gotowe do spożycia.

Waga opakowania: 180g

Waga gotowej porcji posiłku: ok 540g

Wartość odżywcza: 2588 kj/619 kcal

Skład:
52% ryż, 22% ciecierzyca, cukier, cebula, jodowana sól kuchenna, przyprawy, jabłko, maltodekstryna, papryka, gorczyca, kolendra, pieprz cayenne.

Wegetariański: tak
Gluten: brak

Laktoza: brak